دینامومتر رولر

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دینامومتر رولر

دینامومتر رولر چیست؟

دینامومتر تست خودرو رولر: دینامومتر از نوع ادی کارنت مدل ED 550 برند SAM که جهت تست خودروهای سبک استفاده میشود تا 3500 دور و 500 گشتاور و 190 کیلو وات .

دینامومتر های رولر از جمله دینامومتر هایی هستند که برای تست موتور الکتریکی به کار می روند و به راحتی می توانند موتور ماشین ها را مورد ارزیابی قرار دهند و اکثر ازمایشاتی را که لازم است را به وسیله دستگاه دینامومتر بگیرند و موتور ماشین را از نظر کارکرد بررسی نمایند و در این صورت می توانیم عیوب موتور را مشخص کنیم وان ها را به منظور بهبود شرایط  ارتقا دهیم .

عملکرد دینامومتر شاسی رولر:

رولر  از نوع دینامومتر ادی کارنت است  مدل 550 که در شرکت سازه الکترومکانیک نواور طراحی و ساخته می شود که اصولا جهت تست کردن خودروهای سبک  مورد استفاده قرار می گیرد این در  دور 3500 و همچنین گشتاور 190 کیلووات به منظور تست بهره برداری می شود . به همراه دستگاه رولر یک دستگاه  رک کنترل نیز به خواست مشتری داده می شود به وسیله رک کنترل که شامل  ماژول ها و برد های پیشرفته و کامپیوتر  می باشد که تمامی این مجموعه برای کنترل دینامومتر به کار می رود هر تستی که لازم است از ماشین  گرفته شود اپراتور می تواند بدون دخالت دست تست را انجام دهد.

انواع دینامومتر های ادی کارنت در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و می توانند موتور های الکتریکی را مورد آزمون قرار دهند و از نظر درستی عملکرد مورد تست قرار گیرد و به کارشناس این اطمینان را بدهد که موتور تولیدی آنها به درستی عمل می کند ,  از جمله جهت اندازه گیری گشتاور  موتور های الکتریکی و بنزینی و دیزلی  به کار می روند . به این دلیل این نوع دینامومترها از جمله  دینامومتر رولر  مورد استفاده قرار می گیرند که دقت با لاتری نسبت به انواع دینامومتر هایی از نوع هیدرولیکی دارند و از نظر قیمت خیلی مناسب تر هستند .

از موارد استفاده این  نوع دینامومتر ها می توان گفت   تست کردن خودرو بر روی چرخ می باشد  برای اینکه موتور خودرو را مورد ارزیابی قرار دهید و تمامی قسمت های آن مثل گشتاور و… موتور را بدست اورید وثبت نمایید و نمودار تغییرات را به درستی ببینید , که این مورد به دینامومتر شاسی رولر معروف است .برای بدست اوردن گشتاور  سر چرخ ماشین  از شاسی رولر استفاده می کنند  برای کار با آن شما اصلا احتیاج به این ندارید که اجزای ماشین را باز و یا اینکه جا به  جا کنید . به صورت خیلی  ساده و با  سرعت بالا شما قادر خواهید بود که  خودرو را روی شاسی رولر قرار دهید و به راحتی با تجهیزات اماده شده آزمون مور نظر را بگیرید .

شرکت مهندسی سازه الکترومکانیک نوآور

 

فهرست