طراحی سایت جذاب

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. طراحی سایت جذاب

ویژگی های طراحی سایت ؟

همه کسب و کارها برای  داشتن  مشتریان  و اینکه فروش خوبی داشته باشند نیازمند داشتن  سایتی برای معرفی محصولات خود هستند و اینکه به بازدید کنندگان نوع کسب وکار خود را معرفی نمایند و از این  طریق بتوانند تولیدات و یا بخش کاری خود را توضیح دهند .طراحی سایت جذاب می تواند این نیاز را براوده سازد.

در انتخاب نوع و ویژگی های سایت باید دقت لازم را داشته باشیم و در طراحی سایت جذاب باید به نکات خاصی توجه کنیم  تا باردید کنندگان برای دیدن صفحات دیگر سایت رغبت بیشتری دشته باشند در ریر مختصر به این نکات می گردازیم .

طراحی سایت

1) یکی از این نکات قابلیت پویا و تعاملی بودن وب سایت است :

اکثر مردم نسبت به رویدادهای احساسی واکنش بهتری نشان می‌دهند و آن‌ها بهتر در خاطر نگه می‌دارند. این ویژگی می‌تواند الگوی شما در طراحی صفحه اصلی وب سایت باشد. زیرا طراحی سایت جذاب یک صفحه پویا که به خوبی با کاربر تعامل برقرار کند، موجب ایجاد تجربه مثبت و به یادماندنی برای آن‌ها می‌گردد.

به‌بیان دیگر، انتخاب یک رویکرد پویا زمانی که صحبت از طراحی و طرح‌بندی صفحه اصلی شما به میان می‌آید، موجب درگیر کردن ذهن مخاطب شده و در عین حال با ارائه یک تجربه مثبت و منحصربه‌فرد آن‌ها را برای بازگشت به سایت تشویق نمایید.
2) نکات قابل توجه برای یک صفحه پویا:

– استفاده از تصاویر، انیمیشن‌ها، ویدئوها و … اولویت خود قرار دهید. لازم به ذکر است این تصاویر و فیلم‌ها باید از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشند و به خوبی کاربر را در خود درگیر کنند و می توانید یک طراحی سایت جذاب داشته باشید .

– برای سربرگ‌ها، منوها و دکمه‌های سایت از مینی انیمیشن کمک بگیرید و از این طریق تجربه بازدیدکنندگان را بهبود بخشید.

– تصاویر 360 درجه از محصول و یا محیط شرکت خود در وب سایت قرار دهید. استفاده از واقعیت مجازی یک اتفاق نو و تازه در وب سایت ها است که به خوبی با کاربران ارتباط برقرار می‌کند. این تصاویر درک درستی از محیط کسب و کار و نوع فعالیت شما را در اختیار افراد می‌گذارد و آن‌ها احساس صمیمیت بیشتری با شما خواهند داشت.

– اخبار مربوط به شرکت و یا حوزه کسب و کارتان را در اسرع وقت در سایت به اشتراک بگذارید. همچنین با به روزرسانی اطلاعات محصولات و خدمات شرکت می‌توانید این احساس را در کاربر ایجاد کنید که شما همواره در پی بهینه نمودن خدمات و ویژگی‌های محصولاتتان هستید.

3) رفتن به صفحات مختلف باید ساده باشد :

ناوبری وب سایت باید کاملا ساده و روان طراحی شود تا تعامل مناسبی با کاربران برقرار نماید. در صورتی‌که ناوبری ناهماهنگ و نامرتب طراحی شود، کاربران در سایت دچار سردرگمی شده و در نهایت تجربه کاربری لذت‌بخشی کسب نخواهند کرد. این عمل منفی ممکن است آسیب جدی به رابطه میان شما و مشتریانتان وارد سازد.

استفاده از منوهای ساده که راحتی قابل شناسایی باشند در کنار رنگ‌بندی جذاب با کنتراست مناسب می‌تواند کاربران را به ماندن در سایت و گشت و گذار در آن تشویق نماید.

کاربر باید در هر لحظه بداند که در کدام قسمت از وب سایت است. بنابراین لازم است از روش‌هایی مانند برجسته‌سازی منو، استفاده از رنگ متفاوت و یا کنتراست ایده مناسبی به نظر می‌رسد. به خاظر داشته باشید برچسب‌گذاری صفحات مختلف یک حس منطقی در کاربر ایجاد می‌کند و به او این اطمینان را می‌دهد که در وبسایت شما سردرگم نشده است.

4) برای ادامه مسیر بازدید کندگاه را ترغیب کنیم :

رفتن  بازدیدکننده به صفحه اصلی ما  خیلی عالی است،در این هنگام چه کاری باید انجام دهیم تا کاربر جذب شود و صفحه را ترک نکند :

بهترین و مناسب ترین علکرد برای جذب مخاطبان و بهره‌برداری مناسب از ترافیک ورودی سایت، استفاده از دکمه‌های CTA (Calls To Action) است. این دکمه‌ها می‌توانند شامل عباراتی همچون ثبت‌نام کنید، در خبرنامه وب سایت عضو شوید، محتوا را به اشتراک بگذارید و … باشند.

در صورت استفاده مناسب و اصولی از CTA ها به راحتی می‌توانید هر صفحه از وب سایت خود را از یک بروشور ساده به یک موتور فروش قدرتمند تبدیل نمایید. برای این کار تنها کافی است جملاتی که برای کال تو اکشن‌ها انتخاب می‌کنید، جذاب، گیرا و مشوق باشند. به طوری‌که کاربران را ترغیب به ادامه مسیر نمایند.

دقت داشتن به نکات بالا می تواند شما را در طراجی سایت جذاب بسیار کمک نماید که در شرکت مهندسی سازه الکترومکانیک نوآور متخصصان ما با داشتن سابقه چندین ساله و محدوده کاری وسیع به راحتی با رعایت نکات قابل توجه سایتی خوب را پیاده سازی می کنند .

شرکت مهندسی سازه الکترومکانیک نوآور

فهرست